Świński łeb na płocie centrum treningowego? „Nie mogłam uwierzyć własnym oczom”

Kibice SPAL na pewno nie spodziewali się po swoich zawodnikach takiej formy. Do końca sezonu pozostała jedna kolejka, a drużyna czterech Polaków traci do miejsca premiowanego utrzymaniem aż 16 punktów. Z tej okazji fani przygotowali dla nich małą „niespodziankę”.

SPAL w tym sezonie w Serie A wygrało tylko 5 spotkań i zdobyło zaledwie 20 punktów. Drużyna, w której na co dzień występują Thiago Cionek, Arkadiusz Reca, Bartosza Salamon i Jakub Iskra już od pewnego czasu jest pewna spadku, ponieważ do miejsca dającego utrzymanie tracą aż 16 punktów.

Beznadziejna forma odbiła się na kibicach SPAL, którzy mieli do przekazania zawodnikom pewną wiadomość. Po przegranym meczu z Veroną 0:3 zawiesili na płocie centrum treningowego transparent z napisem „czas wyrzucić świnie z Ferrary„. Dodatkowo obok napisu wisiał świński łeb.

Kiedy to zobaczyłam, nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Kibice mają oczywiście prawo do protestów, ale nie można tego robić w ten sposób. Nie wiem, kto to zrobił, ale to było w naprawdę złym guście – powiedziała szefowa centrum treningowego

Sprawę bada policja, lecz według wstępnych ustaleń nie było to działanie zorganizowanej grupy.

Kacper Polaczyk