Świetny występ Polaka za Oceanem! Zdobył 2 bramki na zapleczu MLS [WIDEO]

Dariusz Formella całkiem nieźle radzi sobie po wyjeździe za granicę. W obecnym sezonie drugiego szczebla rozgrywek w USA ma strzelił już 4 bramki.

Dariusz Formella do Stanów wyjechał w lipcu ubiegłego roku. Co prawda nie jest to MLS, a zaledwie amerykańska druga liga. Mimo to Polak radzi sobie całkiem nieźle, w obecnym sezonie zagrał w 8 meczach, w których zdobył już 4 bramki. Wczoraj ustrzelił dublet i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Szczególnie przy drugiej bramce pokazał swoją nienaganną technikę, zobaczcie sami poniżej.

Polak znakomicie rozpoczął sezon od strzelenia dwóch bramek. Następnie przyszła seria 5 meczów, w których nie poprawił swoich statystyk, aż do wczoraj. Jako ciekawostkę podamy, że oba mecze, w których Formella zdobywał dublet były przeciwko tej samej drużynie. Zdecydowanie ma na nich patent!

Przez pandemię koronawirusa amerykańska druga liga zmieniła swój dotychczasowy układ. Do tej pory liga była podzielona na dwie konferencje – wschodnią i zachodnią, po czym przychodził czas play-offów. Natomiast w tym sezonie 35 drużyn zostało podzielonych na 8 grup. Do fazy play-off awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Drużyna Formelli, póki co zajmuje drugie miejsce w grupie A z bezpieczną przewagą nad kolejnym zespołem.

Michał Budzich