Świetna informacja dla kibiców. Ekstraklasa wraca do TVP!

Mecze PKO BP Ekstraklasy wracają to Telewizji Polskiej. Transmisja wybranych spotkań w publicznej telewizji już od najbliższej kolejki.
Głównym nadawcą rozgrywek polskiej Ekstraklasy od wielu lat jest stacja CANAL+. W ostatnich latach na zasadzie sublicencji TVP pokazywało na własnych antenach wybrane mecze polskiej ligi. W publicznej telewizji transmitowany był jeden wybrany mecz z danej kolejki. W tym sezonie mecze były transmitowany jednak tylko na kanałach CANAL+.
Między CANAL+ a TVP były prowadzone negocjacje w tej sprawie. W końcu poznaliśmy ich efekty. W tym sezonie na antenach TVP zostanie pokazanych łącznie 15 spotkań – po jednym w każdej kolejce. Mecze mają być transmitowane na kanale TVP Sport z możliwością transmisji także na TVP 1 i TVP 2.
Poza transmisją jednego meczu z danej kolejki na TVP Sport ma ponownie zawitać magazyn „GOL” ze skrótami wszystkich meczów. Dzięki nowej umowie wydłużony został czas skrótu danego meczu do 6 minut. Na antenach TVP będzie także transmitowana gala Ekstraklasy.

fot. Kacper Polaczyk/Polczyk FOTO

Michał Budzich

Dodaj komentarz