Stanowski skrytykował piłkarza Legii Warszawa. „Kamil Glik by się jajcami rzucił”

Legia Warszawa w miniony weekend przegrała z Widzewem po golu straconym w końcówce meczu. Krzysztof Stanowski pokusił się o komentarz dotyczący zachowania obrońcy wicemistrzów Polski podczas spotkania w Łodzi.

 

Porażka po golu w końcówce

Przez większość spotkania Widzew Łódź remisował u siebie z Legią Warszawa. Niedzielne spotkanie derbowe zakończyło się jednak wygraną gospodarzy. Bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Fran Alvarez.

Kibice po golu zwrócili uwagę na zachowanie Gila Diasa. Portugalczyk po strzale Hiszpana odwrócił się plecami od piłki, aby uniknąć uderzenia. Bardzo możliwe, że odmienna reakcja piłkarza Legii Warszawa spowodowałaby wybicie futbolówki i utrzymanie remisu.

 

Zachowanie Portugalczyka przykuło również uwagę Krzysztofa Stanowskiego. Dziennikarz porównał postawę Gila Diasa do Kamila Glika, który uchodzi za walecznego obrońcę.

– Jak zawodowy piłkarz może odwrócić się tyłem do akcji, bo boi się oberwać piłką. Przecież Kamil Glik by się jajcami na tę piłkę rzucił – napisał Krzysztof Stanowski.

Co ciekawe, internauci szybko przypomnieli sytuację, kiedy Kamil Glik zachował się podobnie do portugalskiego piłkarza Legii Warszawa. W odpowiedzi na wpis Krzysztofa Stanowskiego jeden z użytkowników portalu „X” wstawił wideo z meczu Francja – Polska z mundialu w Katarze.

Legia Warszawa zajmuje szóste miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Kosty Runjaicia uzbierali 38 punktów w 24 spotkaniach. W następnej kolejce Wojskowi zagrają u siebie z Piastem Gliwice.

Źródło: X