Spore zmiany w gronie sędziowskim. PZPN wykreśli dwa nazwiska. Wiadomo, kto wypada!

PZPN szykuje zmiany w kwestii sędziów międzynarodowych. Według informacji sport.pl wykreśleni zostaną niebawem Tomasz Musiał i Krzysztof Jakubik. W ich miejsca federacja wpisze następców. 
Wśród polskich międzynarodowych sędziów prym wiedzie bezsprzecznie Szymon Marciniak. W ostatnim czasie 42-latek sędziował zarówno finał mistrzostw świata w Katarze (Argentyna – Francja), jak i finał Ligi Mistrzów (Manchester City – Inter Mediolan). Ogólnie arbitrów w Europie mamy jednak aż siedmiu.
Dwójka wykreślona

Jak dowiedział się portal sport.pl niebawem w gronie sędziowskim czekają nas spore roszady. W środę PZPN usunie z listy polskich sędziów międzynarodowych dwójkę arbitrów – Tomasza Musiała (Kraków) oraz Krzysztofa Jakubka (Siedlce) na rok 2024.
– Tajemnicą poliszynela jest to, że usunięcie Jakubika było kwestią czasu. Taki temat pojawiał się już od miesięcy i teraz ta decyzja stanie się faktem. 41-latek sędziuje bardzo przeciętnie, od lat nie poprawia swojego poziomu i nie był w stanie awansować z najniższej arbitrów UEFA – kategoria 2. Przyszedł więc czas na kogo innego – czytamy w artykule Jakuba Seweryna na portalu sport.pl.

Wykluczenie Tomasza Musiała ma zgoła inne podłoże. Arbiter nie doszedł do siebie w kontekście zdrowotnym po tym, jak przeszedł boreliozę.Skoro wspomnianych sędziów zabraknie na liście PZPN-u, to naturalne, że kogoś będzie trzeba wpisać w ich miejsca. Sport.pl twierdzi, że najprawdopodobniej będą to młodsi koledzy po fachu, a więc 34-letni Damian Kos (Wejherowo) oraz 32-letni Łukasz Kuźma (Białystok).