Sławomir Peszko SHOW! Gol i 2 asysty w debiucie w Wieczystej

Sławomir Peszko zgodnie z oczekiwaniami wyrasta na gwiazdę Wieczystej Kraków. W swoim debiucie wszedł na boisko w 46. minucie, a mimo to zdołał strzelić bramkę i zanotować 2 asysty.

Po wygaśnięciu kontraktu z Lechią 35-latek nie miał prawa narzekać na brak ofert. Usługami byłego reprezentanta Polski byłe zainteresowane kluby z ekstraklasy, a on mimo to wybrał klub z ligi okręgowej. Ciężko mu się dziwić, w klubie z 6. poziomu rozgrywek w Polsce zarabia on mniej więcej tyle, co w Lechii Gdańsk.

W debiucie Peszki jego klub podjął w meczu sparingowym Unię Tarnów. Klub z Tarnowa w minionym sezonie występował w IV lidze, gdzie zajął pierwsze miejsce. Przed Unią mecz barażowy, który zaważy o awansie do III ligi.

Pomimo że oba kluby dzieli klasa rozgrywek, to nie było widocznych różnic na boisku. Jeśli już, to lepiej prezentowali się piłkarze Wieczystej, którzy występują ligę niżej. Ostatecznie klub Wojciecha Kwietnia zwyciężył 3-1, mimo że po pierwszej połowie było wciąż 0-0.

Losy spotkania odmienił Sławomir Peszko. Nowy nabytek Wieczystej wszedł z ławki wraz z początkiem drugiej połowy spotkania i odmienił losy meczu. Sławek zanotował dwie asysty i dołożył bramkę. Ponadto po faulu na nim została przyznana czerwona kartka dla jednego z rywali.

Pierwsza asysta Peszki to dośrodkowanie z boku boiska, które głową wykorzystał Zieliński i wyrównał stan rywalizacji. W 57. minucie padła debiutancka bramka byłego piłkarza Lechii. Peszko przebiegł kilkanaście metrów z piłką, po czym oddał strzał lewą nogą, a piłka zatrzepotała w siatce. Przy bramce na 3-1 w 63. minucie ponownie główna rolę odegrał Sławek, lecz ostatecznie piłkę do siatki ponownie wpakował Zieliński.