Skandal w Turcji! Sędzia brutalnie pobity przez prezesa klubu [WIDEO]

Do ogromnego skandalu doszło tuż po jednym z meczów ligi tureckiej. Sędzia został zaatakowany przez prezesa tureckiego Ankaragucu.

Czytając sam tytuł tego artykułu, większość z Was mogłaby pomyśleć, że do takiej sytuacji doszło w którejś z niższych lig w Turcji. Nic bardziej mylnego. Turecki sędzia został pobity przez prezesa jednego z klubów, występujących w tureckiej ekstraklasie.
W niedzielny wieczór rozegrano dwa mecze w ramach tureckiej ekstraklasy. Jednym z nich było starcie Ankaragucu z Rizesporem. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. To, o czym jest obecnie najgłośniej, wydarzyło się jednak tuż po ostatnim gwizdku sędziego.
Kilka chwil po zakończeniu wspomnianego meczu na murawie pojawiło się kilka osób, które nie powinny się tam znaleźć. Jedną z nich był prezes Ankaragucu, który zaatakował sędziego Halila Umuta Melera. Na nagraniach widać, jak na twarzy tureckiego arbitra natychmiast pojawiło się opuchnięte oko. Do ataku dołączyło się także kilka innych osób.
Halil Umut Meler to uznany sędzia piłkarski nie tylko w Turcji, ale i na całym świecie. W tym sezonie sędziował już 3 mecze w Lidze Mistrzów. Prowadził także mecze międzypaństwowe. W 2022 prowadził chociażby mecz Ligi Narodów między Holandią a Polską (2:2).
Omawiana sytuacja nie pozostanie bez konsekwencji. Filip Cieśliński, powołując się na tureckie media, przekazał, że turecki związek sędziów nie poprowadzi już żadnych meczów w tym tygodniu. Turecka federacja z kolei zwołuje natychmiastowe posiedzenie. Mecze zaplanowane na ten tydzień mogą zostać odwołane.

Michał Budzich