Show przed meczem Al Nassr z Al Hilal. Na murawie pojawił się Undertaker [WIDEO]

Przed towarzyskim meczem Al Nassr z Al Hilal organizatorzy wydarzenia przygotowali ogromną niespodziankę. Na murawie pojawił się legendarny wrestler, Undertaker, który wzniósł trofeum Riyadh Season Cup.
Al Nassr i Al Hilal przygotowują się do wznowienia rozgrywek ligi saudyjskiej. W czwartkowy wieczór zespoły te rozegrały mecz towarzyski w ramach towarzyskiego turnieju Riyadh Season Cup. Starcie czołowych saudyjskich ekip zakończyło się wygraną Al Hilal 2:0. Po jednej bramce zdobyli Al-Dawsari i Sergej Milinković-Savić.
To co odbiło się szerokim echem w piłkarskiej społeczności na całym świecie, wydarzyło się tuż przed rozpoczęciem meczu. Gdy obie drużyny były już na boisku, wtem zgasły światła na stadionie. Z głośników zaczęła wydobywać się charakterystyczna muzyka, którą znają wszyscy kibice wrestlingu na świecie. Przy takim akompaniamencie na boisko wkroczył legendarny wrestler, Undertaker. 58-latek znany jest przede wszystkim z występów dla federacji WWE.
Inwestycja Saudyjczyków w piłkę nożną na szeroką skalę pojawiła się w 2023 roku. Popularyzacja kraju poprzez wykorzystanie innych dyscyplin sportu rozpoczęła się jednak już wcześniej. Dla przykładu od 2021 roku w Arabii Saudyjskiej corocznie odbywa się wyścig Formuły 1. Podobnie jest z wrestlingiem, który uznaje się nie tyle za dyscyplinę sportową, co za rozrywkę sportową. W 2018 roku ogłoszono współpracę saudyjskiego rządu z WWE, największą federacją wrestlingową na świecie. W 2019 roku rozszerzono współpracę, na mocy której WWE ma organizować 2 „duże gale” rocznie w Arabii Saudyjskiej.
Michał Budzich

Dodaj komentarz