Sezon Milika uratowany? W grę wchodzi transfer do LaLigi

O odejściu Arkadiusza Milika z Napoli mówi się od bardzo dawna. Było wiele doniesień o przenosinach, lecz żadne z nich się nie udały. Być może tym razem się uda i Polak trafi do LaLiga.

Milik uratuje chociaż połowę sezonu?

Chyba wszyscy znają transferowe story Milika, ale dla pewności je przypomnimy. 26-latek nie przedłużył kontraktu z Napoli, przez co Gattuso nie zgłosił go do żadnych rozgrywek. Polaka obowiązuje kontrakt do końca czerwca 2021 roku, więc postanowił on poszukać sobie nowego klubu, aby nie tracić sezonu. Pojawiło się wiele plotek transferowych z udziałem Milika i na nieszczęście żadna z nich nie okazała się być prawdziwa. Wszystko wskazuje na to, że napastnik nie pogra w tym sezonie, choć…

Jednak LaLiga?

Atletico Madryt również pojawiło się na internetowej liście zaintersowanych Milikiem, lecz podczas letniego okienka do transferu nie doszło. Rojiblancos zmagają się obecnie z brakiem napastników – Costa ma problemy z nogą, a Suarez zachorował na koronawirusa. Dodatkowo AS poinformował, że Hiszpan może niedługo opuścić Madryt, dlatego też pojawił się temat Milika.

I znowu pojawia się „ale”. Według ASa przenosiny Milika na Wanda Metropolitano zależą od Diego Costy. Jeśli Hiszpan odejdzie z Atletico, to transfer Polaka jest bardzo prawdopodobny. 26-latek miał dołączyć do Rojiblancos już latem, jednak klubowa kasa zmniejszyła się przez koronawirusa i nie było środków na zakup Milika. Miejmy nadzieję, że zimą transfer dojdzie do skutku, a Polak zacznie regularnie grać i nie zawiedzie nas na Euro.

Kacper Polaczyk