Sergio Agüero pewny przyszłości Messiego. „Znam go bardzo dobrze, jesteśmy przyjaciółmi”

Sergio Agüero został w poniedziałek zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelony. Były już piłkarz Manchesteru City wziął udział w konferencji prasowej, na której opowiedział nieco o kulisach transferu oraz o przyszłości Leo Messiego. 32-latek ma nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie miał przyjemność grać wspólnie z rok starszym rodakiem.

O zainteresowaniu „Kunem” ze strony „Blaugrany” mówiło się już od jakiegoś czasu, na przeszkodzie stawały problemy finansowe klubu. Koniec końców Sergio Agüero dołączył do zespołu na zasadzie wolnego transferu, a w mediach mówi się, że piłkarz przystał na dużo niższy kontrakt niż ten, który miał w Manchesterze. 32-letni napastnik zawarł z nowym klubem dwuletnią umowę, a klauzula zawarta w kontrakcie wynosi 100 milionów euro.

Co dalej z Messim?

Po prezentacji piłkarza przyszedł czas na konferencję prasową. Nie zabrakło na niej pytań o przyszłość Leo Messiego, który wciąż zwleka z przedłużeniem kontraktu z „Barçą”. Agüero liczy na to, że w przyszłym sezonie będzie mógł grać razem ze swoim rodakiem.

– Uważam, że Leo Messi będzie kontynuował grę w Barcelonie w przyszłym sezonie. Liczę na to, że będę mógł grać razem z Leo tutaj, w Barcelonie. Znam go bardzo dobrze, jesteśmy przyjaciółmi – skomentował Sergio Agüero.

–  Rozmawiam z nim codziennie, ale nie mogę powiedzieć na jaki temat. W ostatniej wiadomości Leo pogratulował mi. Dobrze się znamy. Gra i trenowanie z nim, bo w reprezentacji trenujemy mało, będzie łatwiejsza, będę miał na to każdy dzień – dodał Argentyńczyk.

 

Michał Budzich