Sędzia uratował życie piłkarza! To dla niego koniec sezonu…

Podczas niedzielnego meczu Bundesligi FSV Mainz vs FC Augsburg doszło do groźnej sytuacji. Piłkarz Mainz, Taiwo Awoniyi zadławił się językiem, a uratował go… sędzia!

Do całej tej sytuacji doszło w 16. minucie spotkania, kiedy piłkarz gospodarzy Taiwo Awoniyi wyskoczył do piłki i w powietrzu zderzył się głową z jednym z rywali. Zaraz po tym Nigeryjczyk padł na ziemię i leżał nieruchomo.

Początkowo nikt nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji, lecz po chwili do piłkarza podbiegł arbiter niedzielnego meczu, Marco Fritz. Niemiec sprawdził położenie języka piłkarz i ułożył go w prawidłowej pozycji, by uniknąć poważniejszych konsekwencji.

Obecni podczas meczu medycy, spędzili kilka następnych minut opatrując piłkarza na murawie. Następnie 22-latek został zniesiony na noszach z boiska, a następnie przetransportowano go do szpitala. U piłkarza zdiagnozowano wstrząs mózgu, który najprawdopodobniej wykluczy go z gry do końca sezonu.

Jak widać na zdjęciach, Taiwo Awoniyi czuje się już całkiem nieźle. Wielkie brawa należą się medykom obecnym podczas spotkania i przede wszystkim sędziemu, który być może uchronił Nigeryjczyka przed utratą życia. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Michał Budzich