Sędzia UEFA zatrzymany! Ma być powiązany z grupą przestępczą!

36 osób zostało zatrzymanych przez bośniacką policję. Wśród nich znajdował się Slavko Vincić, słoweński arbiter międzynarodowy. Sędzia jest podejrzewany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Słoweński sędzia brał udział w imprezie wspólnie z przestępcami. Oprócz niego zatrzymani zostali między innymi Damir Skomina, który był asystentem Vincicia podczas Euro 2012 oraz Tijana Maksimovic. Ostatnia z wymienionych jest oskarżana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Próbowała także nielegalnie przekroczyć granicę bośniacko-chorwacką łodzią. Na pokładzie miała przetrzymywać 3 kobiety.

Zorganizowana grupa przestępcza, z którą Vincić ma być powiązany, zajmuje się głównie prostytucją. Policja skonfiskowała z miejsca imprezy 10 sztuk broni, 14 paczek kokainy i 10 tysięcy euro. Znaleziono również narzędzia do produkcji narkotyków. Słoweniec został zatrzymany, przesłuchany, po czym wypuszczono go do domu.

Po spotkaniu z partnerami biznesowymi zostałem zaproszony na uroczystość do tej posiadłości. Tak się tam znalazłem. Przyjęcie zaproszenia na tę imprezę było największym błędem w moim życiu – ujawnił arbiter portalowi 24ur.com

Slavko Vincić jest sędzią międzynarodowym od 2010 roku. W tym sezonie poprowadził spotkania m.in. w Lidze Mistrzów. Narazie nie wiadomo jak zamieszany w to wszystko jest słoweński arbiter. Bośniacka policja cały czas wyjaśnia sprawę. 

Kacper Polaczyk