Salt Bae nie dostanie zaproszenia na mundial w 2026 roku. Złamał protokół FIFA

Niepokojące informacje dla Salt Bae. Znany kucharz-influancer prawdopodobnie nie będzie mógł pojawić się na mistrzostwach świata w 2026 roku. To pokłosie jego zachowania z finału ostatnio zakończonego mundialu. 

Przypomnijmy, że Salt Bae, a właściwie Nusret Gokce to turecki rzeźnik, szef kuchni i restaurator. Popularność zyskał dzięki specyficznemu serwowaniu dań oraz nietypowemu przyprawiania mięsa. Filmiki z jego udziałem są bardzo popularne.

Złamany protokół

Choć Salt Bae jest lubiany w świecie celebrytów, to nie popisał się podczas finału mistrzostw świata w Katarze. Turecki restaurator był bardzo napastliwy względem Argentyńczyków, odbierających trofeum po wygranej z Francją. Szczególnie dał się we znaki Leo Messiemu, którego niemal przymuszał do robienia zdjęć.

Co więcej, 39-latek złapał i podniósł Puchar Świata. Tym samym złamał protokół FIFA, według którego tylko zwycięzcy oraz głowy państw mogą dotykać trofeum.

„Daily Mirror” informuje, że przez swoje zachowanie Gokce czekają spore problemy. Złamanie protokołu wiąże się z nieotrzymaniem oficjalnego zaproszenia na następny mundial.