Salah zdecydowanie o wynikach Złotej Piłki. „Ja jestem najlepszym piłkarzem na świecie”

Mohamed Salah zajął dopiero 7. miejsce w plebiscycie Złotej Piłki. Egipcjanin nie krył swojego rozczarowania krótko po gali, a w niedawnym wywiadzie ponownie dał upust frustracji. Tym razem stwierdził jednak jasno, że w jego mniemaniu to on jest najlepszym piłkarzem na świecie. 

Mimo świetnej gry w ostatnich miesiącach Salah był daleki od wygrania Złotej Piłki. Na piłkarza Liverpoolu swoje głosy oddało niewielu jurorów, przez co zajął dopiero 7. miejsce w plebiscycie.

„Ja jestem najlepszy”

Wynik głosowania zdecydowanie mu się nie spodobał. Jakiś czas temu w pomeczowym wywiadzie Egipcjanin zapytany o swoje odczucia po wynikach gali… parsknął śmiechem. Dodał także, że nie ma zamiaru tego komentować.

Mohamed Salah wyśmiał wyniki Złotej Piłki. „Bez komentarza” [WIDEO]

Na tym się jednak nie skończyło. Skrzydłowy udzielił wywiadu dla „MBC Masr”. Na antenie telewizji podzielił się wrażeniami dotyczącymi minionego plebiscytu.

– O wszystkim tak naprawdę decydują opinie poszczególnych osób o twojej osobie. Moim zdaniem to ja jestem najlepszym piłkarzem na świecie – wypalił.

– Nie mogę powiedzieć, że nie chcę wygrać Złotej Piłki lub FIFA The Best, oczywiście, chcę zdobyć choć jedną z tych nagród. Zwykle dostaję to, czego chcę. Wiem, że kiedyś mi się to uda. Ale jeśli nie wygram żadnego z nich, to nie mam z tym problemu – dodał Salah.

Egipcjanin skomentował również plotki transferowe, które pojawiały się pod jego adresem. Mimo świetnej formy, jaką prezentuje w Liverpoolu media łączyły piłkarza z przenosinami do FC Barcelony.

– Czytałem o tym. Fajnie, że taka drużyna jak Barcelona jest mną zainteresowana, ale cieszę, że jestem w Liverpoolu. Zobaczmy, co przyszłość pokaże. W tym momencie wolałbym jednak zostać w Premier League. To najsilniejsza liga na świecie – stwierdził.

Od początku sezonu 2021/22 Salah imponuje formą. W 20 występach 29-latek zgromadził już 19 goli oraz zanotował 9 asyst.