Salah hejtowany za post na Instagramie. „On jest niewierny”

Grudzień bieżącego roku na pewno nie należy do najspokojniejszego czasu dla Mohameda Salaha. Oprócz rzekomego niezadowolenia i chęci odejścia z Liverpoolu Egipcjanin oburzył część swoich fanów. Powodem zdjęcie na Instagramie w świątecznych strojach.

Piłkarski świat dzieli się życzeniami świątecznymi za pomocą mediów społecznościowych. Największe gwiazdy futbolu umieszczają zdjęcia z rodziną, wśród nich był także Robert Lewandowski.

Burza w internecie

Tak samo zrobił Mohamed Salah, który jest znany z wyznawania islamu. Wielu muzułmanom nie spodobał się post Egipcjanina. Wśród komentarzy możemy wyczytać następujące opinie:

„Muzułmanin nie obchodzi świąt chrześcijańskich i samo noszenie stroju świętego Mikołaja jest zabronione, nawet jeśli nie ma takiego zamiaru.”

„Jesteś Arabem, a oni są obcokrajowcami. Oni mają swoje rytuały, a my mamy swoją religię. Przestrzegasz ich rytuałów i zapominasz o swojej religii?”

„Nie powinniśmy milczeć na ten temat, on jest niewierny.”

Podzielone opinie

Nie zabrakło również głosów broniących atakującego Liverpoolu. Jeden z kibiców ocenił Salaha jako osobę tolerancyjną.

„Salah uosabia to, na czym polega tolerancja religijna. Utożsamianie się z sąsiadami, gdy obchodzą oni swoje święta religijne, nie czyni cię gorszym chrześcijaninem lub muzułmaninem.”

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Mohamed Salah (@mosalah)

Bilans Mohameda Salaha w sezonie 2020/2021 to 21 występów, 16 bramek oraz 4 asysty. Portal transfermarkt.de wycenia Egipcjanina na 120 mln euro.