Ruszają prace na Camp Nou! Wiemy, kiedy FC Barcelona wróci na swój domowy obiekt

Już wkrótce rozpoczną się prace remontowe na Spotify Camp Nou. „Mundo Deportivo” przedstawiło harmonogram prac na obiekcie należącym do FC Barcelony. Wiemy, kiedy Robert Lewandowski i spółka będą mogli wrócić na domowy obiekt.

Wczoraj FC Barcelona rozegrała ostatni mecz na Camp Nou przed renowacją obiektu. Dziś przedstawiciele klubu wzięli udział w uroczystości związanej z położeniem kamienia węgielnego pod nowy stadion. Z tej okazji pod ziemią została zakopana skrzynia. Znalazły się w niej m.in. gazety sportowe, piłka Barcy, korki, czy też flaga Barcy. W uroczystości udział wzięli m.in. Sergio Busquets, Xavi i Joan Laporta.

Harmonogram prac na Camp Nou

Oficjalne prace związane z przebudową Camp Nou mają rozpocząć się już 1 czerwca. Tego dnia prace zostaną rozpoczęte od rozbiórki trzeciego poziomu trybun (prace w tej kwestii były już częściowo realizowane wcześniej). Powrót na Camp Nou ma nastąpić w listopadzie 2024 roku. Wówczas na trybunach będzie mogło zasiąść 70% pojemności stadionu, a sam obiekt będzie jeszcze bez dachu. Do tego czasu Barca będzie występować na Estadi Olímpic Lluís Companys. Ostateczny koniec prac został zaplanowany na czerwiec 2026 roku. Na nowym obiekcie będzie mogło zasiąść 105 000 kibiców.

  • 28 maja 2023 – ostatnie spotkanie (Barça vs Mallorca) na starym Camp Nou,
  • 1 czerwca 2023 – początek pełnej rozbiórki trzeciego poziomu trybun (ten etap częściowo jest już od jakiegoś czasu realizowany),
  • końcówka sierpnia 2023 – pierwszy mecz na Estadi Olímpic Lluís Companys,
  • listopad 2024 – powrót na Spotify Camp Nou z max. 70% pojemnością i bez dachu,
  • czerwiec 2026 – koniec prac, oddanie do użytku stadionu z 105 000 miejsc siedzących.

źródło: fcbarca.com

Michał Budzich