Roman Kosecki będzie przekonywał ministra ws. obiektu dla PZPN. „Mam kilka pomysłów”

Roman Kosecki wypowiedział się na temat bazy treningowej dla reprezentacji Polski. Były piłkarz Biało-Czerwonych w rozmowie z Polsatem Sport poparł pomysł budowy takiego obiektu.

 

Kosecki popiera pomysł ośrodka dla kadry

Jeszcze kilka miesięcy temu opinia publiczna była nastawiona, że w Otwocku powstanie Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej. Wielki projekt PZPN-u miał powstać przy pomocy władzy. Wybory zmieniły jednak wszystko i pomysł dofinansowania upadł.

 

Projekt Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej został zawieszony. Głos w tej sprawie zabrał między innymi Roman Kosecki. Były piłkarz reprezentacji Polski przedstawił swoją opinię w rozmowie z Polsatem Sport.

 

– Z tego co wiem, trzeba było tam wyciąć sześć hektarów lasu. Wyobraża pan sobie protesty ludzi? Otwock był kiedyś uzdrowiskiem. Teraz jedynym, jakie zostało na Mazowszu jest Konstancin. Zresztą jesteśmy z tego dumni w Konstancinie, że mamy wspaniałą zieleń i lasy. W okolicy Warszawy jest dużo terenów, gdzie nie trzeba wycinać lasów, a jestem przekonany, że ministerstwo będzie przychylne, jeśli tylko projekt będzie dobrze przemyślany – powiedział Kosecki.

Mimo pewnych obiekcji co do lokalizacji ośrodka Roman Kosecki popiera wspomniany projekt. Były piłkarz Legii Warszawa uważa, że obiekt powinien zostać wybudowany w okolicach lotniska w Warszawie. 58-latek zapewnił, że będzie przekonywał polityków do utworzenia wspomnianego ośrodka.

 

– Oczywiście, że powinniśmy mieć taki ośrodek, najlepiej w okolicach lotniska w Warszawie. Jest bardzo dużo dogodnych terenów. Nie ukrywam, że mam kilka pomysłów i informuję o tym ludzi, którzy tym się zajmują. Tylko tyle mogę na razie powiedzieć. Będę przekonywał ministra i ludzi z nim powiązanych, że taka inwestycja jest nam potrzebna. (…) Projekt PZPN-u widziałem, przecież można go zobaczyć na stronie federacji. To jest bardzo dobry projekt. Polska piłka, z jej historią, zasługuje na taki ośrodek – dodał były reprezentant Polski.

Źródło: Polsat Sport