Czołowy klub z Serie A znowu powalczy o Milika. Możliwa oferta już zimą!

Według doniesień Corriere dello Sport szczegóły umowy pomiędzy Arkadiuszem Milikiem, a AS Roma nadal obowiązują. W związku z tym, polski napastnik Napoli może zimą trafić do Rzymu.

Zamieszanie związane z 26-letnim zawodnikiem Azzurrich trwało do ostatniego dnia letniego okna transferowego. Podczas wspomnianego okresu interesowały się nim RB Lipsk, Everton, Juventus, Roma, Fiorentina czy Atletico. Ostatecznie Polak został w Neapolu, przez co najprawdopodobniej przesiedzi kilka miesięcy na trybunach.

Według Corriere dello Sport, Fiorentina, Roma i Juventus mają zrobić podchody po polskiego zawodnika zimą. Nie można jednak wykluczać tego, że kluby będą miały na celu podpisanie kontraktu z Milikiem w styczniu, aby ten dołączył do nich dopiero latem jako wolny zawodnik.

Przypomnijmy, że Polak nie trafił do Juventusu przez zaporową cenę działaczy z Neapolu. Do Romy nie trafił przez zawahanie w ostatnim momencie, bowiem po badaniach w Rzymie chciano obniżyć cenę wykupu przez stan kolan Arkadiusza Milika.

Corriere dello Sport podaje informację o tym, że ustalone warunki kontraktowe obu stron nadal obowiązują. W związku z tym Polak zarabiałby w ekipie Wilków około 4.5 mln euro rocznie.

Arkadiusz Milik w rozgrywkach Serie A wystąpił 93 razy. W tym czasie zanotował 38 trafień i dwie asysty.