Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Polak może wziąć udział w wymianie

Kontrakt Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie obowiązuje do końca czerwca 2026 roku. Mimo to nie można wykluczyć wcześniejszego odejścia Polaka z katalońskiego klubu. Hiszpańskie media donoszą, że możliwe jest dokonanie wymiany zawodników między Barcą a Atletico.

Robert Lewandowski trafił do FC Barcelony latem 2022 roku. Duma Katalonii zapłaciła Bayernowi za transfer polskiego napastnika 45 milionów euro. Lewandowski związał się z Barcą kontraktem do końca sezonu 2025/2026.
Nie można jednak wykluczyć wcześniejszego odejścia Lewandowskiego z Barcelony. Co prawda Polakowi żyje się w stolicy Katalonii bardzo dobrze, jednak dla klubu problemem może być kontrakt polskiego napastnika. Barca wciąż mierzy się z ogromnymi problemami finansowymi, a Lewy jest obecnie drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie. Co więcej, od przyszłego sezonu zarobki 35-latka mają wzrosnąć.
Ciekawą wiadomością w kontekście przyszłości Polaka podzielił się ostatnio Ruben Uria. Hiszpański dziennikarz przekazał, że Lewandowski może być elementem wymiany między FC Barceloną a Atletico Madryt. Klub z Madrytu jest chętny na wymianę Joao Felixa na Roberta Lewandowskiego. W gabinetach Barcy mają być dyrektorzy, którzy są otwarci na takie rozwiązanie. Zarząd Barcy nie jest jednak do tego przekonany.

Michał Budzich