Robert Lewandowski widzi pozytywy w grze Polaków. „Naprawdę było widać dobrą grę z naszej strony”

Robert Lewandowski w pozytywnych słowach wypowiedział się po meczu z reprezentacją Czech. Kapitan Biało-Czerwonych pochwalił zespół za m.in. rozgrywanie, czy też przejścia z defensywy do ofensywy. Jak sam stwierdził „widać progres”.
Reprezentacja Polski zremisowała z Czechami 1:1 w ostatnim meczu kwalifikacji do EURO 2024. W całych eliminacjach Polacy uzbierali zaledwie 11 punktów. Nie pozwoliło to na bezpośredni awans na EURO. Polacy mają jeszcze szansę dostać się na turniej w Niemczech poprzez baraże. Te zostaną rozegrane w marcu.
Celem na wczorajszy mecz dla reprezentacji Polski było zwycięstwo, by wciąż utrzymać szanse na bezpośredni awans na EURO. Niestety, nie udało się tego zrealizować. Styl gry prezentowany przez zespół Probierza również nie rzucał na kolana. Polacy nie zdołali stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych szans do zdobycia bramki. Mimo to pewne pozytywy i progres w grze zespołu widzi kapitan, Robert Lewandowski. W podobnych tonach po meczu wypowiadał się także Jan Bednarek.
– Staraliśmy się zrobić wszystko. Czy to wystarczyło? No nie, bo tylko remis. Z przebiegu gry naprawdę było widać dobrą grę z naszej strony. Rozgrywaliśmy, utrzymywaliśmy się przy piłce, przegrywaliśmy z jednej strony na drugą. Dochodziliśmy do pola karnego, ale tam czasami brakowało tego ostatniego podania – ocenił Robert Lewandowski.

– Przejście z fazy defensywnej do ofensywnej to naprawdę wyglądało nieźle. Ale remis to dziś jest za mało – dodał.

– Dużo dziś pozytywów widzę. Ale oczywiście jesteśmy rozczarowani, jeśli chodzi o całe eliminacje. Dziś była próba ratowania tego, co przez te eliminacje od początku nie funkcjonowało i ciężko te mecze niektóre wyglądały. Dzisiejszy mecz widać jakiś tam progres, ale oczywiście w tej chwili musimy skupić się na tych barażach – podkreślił Lewandowski.

źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich