Robert Lewandowski szczęśliwy po zdobyciu pierwszego trofeum w FC Barcelonie. „Poczułem, że jestem w domu”

Robert Lewandowski udzielił wywiadu, w którym opowiedział o emocjach związanych ze zdobyciem pierwszego trofeum dla FC Barcelony. Napastnik wypowiedział się także na temat pracy Xaviego.

Pierwsze trofeum

Latem ubiegłego roku Robert Lewandowski trafił do FC Barcelony. Zaledwie kilka miesięcy po dołączeniu do Barçy zdołał zdobyć pierwsze trofeum. W styczniu rozegrany został Superpuchar Hiszpanii. W wielkim finale FC Barcelona pokonała Real Madryt 3-1. Jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. W wywiadzie dla „BeIN Sports” opisał emocje związane ze zdobyciem pierwszego trofeum w nowych barwach.

–  Muszę przyznać, że po tym pierwszym trofeum poczułem od razu coś w stylu „ok, jestem tu, jestem w Barcelonie i jestem piłkarzem, który już coś wygrał w tym klubie” – wyznał Robert Lewandowski.

– Teraz możemy myśleć o przyszłości i o zdobyciu kolejnych trofeów, ale po wygraniu Superpucharu poczułem, że jestem w domu, to było prawdziwe uczucie, w którym nie chodzi o to, że muszę coś udowodnić, ale że z tym zespołem możemy patrzeć w przyszłość. Zobaczymy, co będziemy w stanie osiągnąć. To bardzo piękne uczucie, ponieważ w LaLidze trzeba czekać miesiącami, żeby zobaczyć, czy można zostać mistrzem – dodał polski napastnik.

Lewandowski o Xavim

Na przestrzeni ostatnich miesięcy można było zaobserwować ogromny progres w grze FC Barcelony. Główna w tym zasługa Xaviego, który udowadnia, że jest odpowiednią osobą na odpowiednym stanowisku. Po gorszym okresie na jesieni hiszpański trener potrafił zmienić nieco taktykę zespołu, dzięki czemu poprawie uległy wyniki oraz gra zespołu. Ze współpracy z legendą futbolu jest zadowolony Lewandowski.

–  Był niesamowitym zawodnikiem, a to, co jest teraz wokół niego jako trenera, utrzymuje to wrażenie, że robi i przekazuje to, co jest właściwe. W takiej sytuacji wierzysz w niego i wiesz, że droga jest właściwa, i dlatego go wspierasz i podążasz za nim – ocenił Lewandowski.

– Ma doświadczenie, ponieważ był w jednym klubie przez parę lat. Uważam, że bardzo ważne jest zrozumienie różnicy między byciem piłkarzem i trenerem. Czasem jest drobna różnica między byciem niesamowitym trenerem a zawodnikiem i ostatecznie to ona decyduje, czy osiągasz sukces czy nie. Myślę, że on wie, co powinien robić, i robi to dobrze – powiedział napastnik FC Barcelony.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich