Robert Lewandowski odejdzie z FC Barcelony? Jest klub zainteresowany Polakiem

Choć kontrakt Roberta Lewandowski jest ważny przez najbliższe kilka lat, to ciągle pojawiają się informacje o możliwym odejściu Polaka z FC Barcelony. Napastnikiem mają być zainteresowane kluby z Arabii Saudyjskiej. Sytuację monitorują jednak również drużyny zza Oceanu. 

Robert Lewandowski w 2022 roku odszedł z Bayernu Monachium i trafił do FC Barcelony. Podpisał umowę do czerwca 2026 roku, ale jego przyszłość stanęła pod znakiem zapytania. Głównym powodem ma być skuteczność kapitana reprezentacji Polski. W poprzednim sezonie „Lewy” strzelił sporo goli i walnie przyczynił się do wygrania mistrzostwa Hiszpanii. Obecnie jednak zawodzi i na ten moment ma pięć trafień po 12 meczach La Ligi.

Arabia czy USA?

W mediach w związku z całą sytuacją pojawiają się plotki o przedwczesnym zakończeniu współpracy z Lewandowskim. Jeszcze niedawno informowano o zainteresowaniu snajperem ze strony klubów z Arabii Saudyjskiej. Był również temat gry w MLS, ale sam zainteresowany uciął go we wrześniu.

– Przed pandemią koronawirusa wyjazd do MLS mocno chodził mi po głowie. Ale później zmieniłem jednak zdanie. Trudno mi sobie wyobrazić, bym zagrał tam po pobycie w Barcelonie – mówił dwa miesiące temu Polak. 

Tymczasem do ewentualnego przejścia Lewandowskiego do MLS wrócił Nico Bravo z TUDN USA. Dziennikarz uważa, że wiele klubów będzie chciało sięgnąć niebawem po znanego napastnika z europejskiego topu. Tym ma być właśnie nasz snajper.

– Wiele drużyn MLS będzie chciało zakontraktować znanego napastnika, a nazwisko, które pojawia się w wielu klubach to Robert Lewandowski – oznajmił Bravo. 

Lewandowski miałby przejść podobną drogę do Leo Messiego, czyli stać się kolejną gwiazdą amerykańskiej piłki, która przychodzi ze Starego Kontynentu. Transfer miałby dojść do skutku nawet latem przyszłego roku. Głównym kandydatem do ściągnięcia napastnika ma być Chicago Fire.