Robert Lewandowski nie myśli o końcu kariery. Przekazał, jak długo może jeszcze grać

Robert Lewandowski zabrał głos odnośnie swojej przyszłości. Polak przekazał, że nie myśli o odejściu z FC Barcelony. Chce grać na najwyższym poziomie jeszcze przez co najmniej dwa lata.

Za nami znakomity mecz Roberta Lewandowskiego. W poniedziałkowy wieczór FC Barcelona mierzyła się z Valencią. W meczu tym Lewy zdołał ustrzelić hat-tricka. Klub Polaka wygrał to spotkanie 4:2.

W obecnym sezonie Robert Lewandowski radzi sobie całkiem nieźle. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, rozegrał 44 mecze w barwach Barcy. Strzelił w nich 23 bramki i zanotował 9 asyst. Polak ma udział przy bramce średnio co 107 minut.

Czas mija jednak nieubłaganie. Robert jest już zdecydowanie bliżej końca kariery, aniżeli jej początku. W sierpniu skończy 36 lat. W ostatnich miesiącach w mediach pojawiały się plotki o ewentualnym odejściu Polaka z Barcy. Sam Robert nie myśli jednak o zmianie klubu. Ma on ważny kontrakt o 2026 roku i wszystko wskazuje na to, że będzie chciał go wypełnić.

– Odejście zdecydowanie nie wchodzi w grę. Nie ma tematu letniego transferu. Jak dotąd nie zastanawiałem się nad tym przez choćby sekundę. Ani o przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej, ani do USA – ujawnił Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski czuje się w Barcelonie bardzo dobrze pod względem codziennego funkcjonowania, co często podkreśla. Nie chce on zmieniać otoczenia. Tym bardziej nie myśli o rezygnacji z gry na najwyższym poziomie. W wywiadzie podkreślił, że póki czuje się dobrze pod względem fizycznym, to będzie chciał grać jak najdłużej. Daje sobie czas co najmniej do 2026 roku.

– Dopóki będę czuł się tak dobrze, jak teraz, i uświadomię sobie, że na treningach nikt mnie nie wyprzedza, chcę grać dalej. W obecnej sytuacji powiedziałbym, że będę to robił przez co najmniej kolejne dwa lata – ocenił Robert Lewandowski.

– Dopiero gdy zauważę że fizycznie nie jestem już na najwyższym poziomie i odczuwam ból, zacznę o tym myśleć. W pewnym momencie będzie to kwestia tego, co mówią moje serce i głowa. Kiedy będę miał 38 lat i pojawi się ból, będę musiał zadać sobie pytanie: czy w ogóle chcę kontynuować karierę? Ale nie chcę jeszcze planować tak daleko w przyszłość. W tej chwili mówię: zdecydowanie mogę grać na najwyższym poziomie do 2026 roku – zadeklarował Polak.
Michał Budzich

Dodaj komentarz