Robert Gumny rozkręca się w Bundeslidze! Polak wybrany zawodnikiem meczu

Robert Gumny otrzymał nagrodę MVP za piątkowy mecz FC Augsburg-Borussia Moenchengladbach. Zespół Polaka pokonał przeciwników 3:1 na własnym obiekcie.

Augsburg lepszy od Borussii

Mimo że obecny sezon Bundesligi nie idzie po myśli Borussii Moenchengladbach, to i tak faworytem meczu z Augbsurgiem były źrebaki. Przez większość meczu widoczną gołym okiem przewagę posiadali goście, jednak to zespół Gikiewicza i Gumnego był tego dnia dużo skuteczniejszy. Augsburg przez 90 minut oddał 3 celne strzały i wszystkie zakończyły się bramką. Dla porównania Borussia oddała takich strzałów siedem, lecz tylko jeden z nich okazał się dla Rafała Gikiewicza zbyt trudny.

Gumny najlepszy na murawie

MVP piątkowego meczu został Robert Gumny, dla którego był to dopiero 7. mecz w wyjściowym składzie w obecnym sezonie ligi niemieckiej. Polak zagrał pełne 90 minut na lewej stronie obrony.