Reprezentant Polski wyróżniony! Pod tym względem nie ma sobie równych w Serie A

Sebastian Walukiewicz z meczu na mecz wydaje się notować coraz większy progres. Udowadniają to również statystyki. W jeden z nich Polak nie ma sobie równych.

Walukiewicz w czołówce piłkarzy Serie A!

20-letni reprezentant Polski w Serie A zadebiutował w styczniu tego roku. Z początku był głównie rezerwowym, a trener Cagliari co jakiś czas dawał młodemu Polakowi szanse gry. Można powiedzieć, że miejsce w wyjściowym składzie zagwarantował sobie, dzięki zwycięstwu nad SPAL 23 czerwca. Od tamtego spotkania Polak opuścił zaledwie dwa mecze swojej drużyny w Serie A i obecnie jego pozycja w wyjściowym składzie wydaje się być niepodważalna.

ZOBACZ: Walukiewicz z dobrymi notami po meczu przeciwko Juve. „Jedyny, który nie dawał się im ogrywać”

Debiut w reprezentacji

Dobrą postawę 20-letniego obrońcy w klubie docenił również selekcjoner reprezentacji. Brzęczek dał Sebastianowi możliwość debiutu w towarzyskim meczu z Finlandią (5:1) w październiku tego roku. Łącznie tylko tej jesieni w reprezentacji uzbierał 3 spotkania.

Najlepszy w Serie A

Jak dziś podaje „OptaPaolo”, Sebastian Walukiewicz jest najlepszym piłkarzem w Serie A poniżej 21. roku życia w statystyce celnych podań (389) oraz kontaktów z piłką (474). Mając na uwadze, że 20-latek jest środkowym obrońcą, statystyki robią niemałe wrażenie.

Michał Budzich