Reprezentant Polski blisko La Ligi! Ma za sobą genialny sezon

Jak podaje Tomasz Ćwiąkała, Damian Kądzior jest blisko przenosin do Hiszpanii. Wcześniej usługami Polaka był zainteresowany klub z Turcji.

Damian Kądzior blisko Eibar. Prawdopodobnie wkrótce testy medyczne. Piszę „prawdopodobnie” dla lekkiej asekuracji, ponieważ Dinamo to wyjątkowo twardy gracz na rynku. Mam nadzieję, że nic się nie wykrzaczy po drodze. – podaje na Twitterze Tomasz Ćwiąkała

Bez wątpienia nie jest to standardowy kierunek w przypadku polskich piłkarzy. W ostatnich latach piłkarze z Ekstraklasy głównie wybierali Włochy, gdzie zresztą często notowali sukcesy. Ostatnim Polakiem grającym w Hiszpanii był Paweł Kieszek, który reprezentował barwy Malagi, lecz opuścił ten klub po sezonie 18/19. Jednak zaznaczmy, że wówczas Malaga występowała na drugim poziomie ligowym w Hiszpanii. Prędzej na Półwyspie Iberyjskim grali m.in. Przemysław Tytoń, czy Bartłomiej Pawłowski.

Damian Kądzior ma za sobą zdecydowanie udany sezon. Polak po odejściu Daniego Olmo wyrósł na gwiazdę Dinama Zagrzeb. Po sezonie 19/20 został wybrany najlepszym graczem zespołu, więcej o tym pisaliśmy tutaj. W minionym sezonie zagrał łącznie zagrał w 37 meczach, zdobył 13 bramek i zaliczył 11 asyst.

Michał Budzich