Reprezentacji Polski ucieknie ogromny talent? Gabriel Slonina powołany do reprezentacji USA

Gabriel Slonina stanie przed szansą debiutu w seniorskiej reprezentacji USA. 17-letni bramkarz z polskimi korzeniami został powołany na grudniowe zgrupowanie amerykańskiej drużyny narodowej.

Zaledwie 17-letni Gabriel Slonina szturmem wbił się do pierwszej drużyny Chicago Fire. W obecnym sezonie amerykańskiej ligi MLS bramkarz z polskimi korzeniami wystąpił w 11 meczach. Dobre występy nie umykały uwadze amerykańskich selekcjonerów, którzy regularnie powoływali zawodnika do reprezentacji młodzieżowych. Teraz przyszła kolej na seniorską reprezentację USA.

Brak zainteresowania z Polski

Dzięki dobrym występom w MLS o Sloninie głośno zrobiło się także w polskich mediach. Niestety, zawodnikiem nie zainteresowali się selekcjonerzy polskich młodzieżówek, którzy nie decydowali się na wysłanie mu powołania. Jeszcze kilka tygodni temu polskie media przekazywały, że Slonina chętnie przyjąłby ofertę gry w polskich barwach, ale takowej nie otrzymał.

Powołanie

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Slonina otrzymał powołanie nie do młodzieżowej, a do seniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W grudniu odbędzie się zgrupowanie, na którym reprezentacja USA zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną w meczu towarzyskim.

– Jestem niesamowicie wdzięczny za możliwość reprezentowania seniorskiej reprezentacji USA. Nie byłoby to możliwe bez mojej rodziny, klubu, trenerów oraz kibiców, którzy każdego dnia pchają mnie do przodu. Praca zaczyna się teraz – skomentował Gabriel Slonina.

Michał Budzich