Reprezentacja Rosji chce rozegrać mecze towarzyskie. Zainteresowane są dwie reprezentacje

Pomimo zawieszenia w strukturach FIFA i UEFA reprezentacja Rosji chce rozegrać towarzyskie mecze międzypaństwowe. Media informują, że chętne do rozegrania sparingu są dwie reprezentacje z Azji.

W lutym ubiegłego roku Rosja zaatakowała Ukrainę. W związku z tym FIFA oraz UEFA zdecydowały się zawiesić w swoich strukturach wszystkie rosyjskie reprezentacje piłkarskie. Dzięki temu ułatwioną drogę do Mistrzostw Świata w Katarze miała reprezentacja Polski. Obie drużyny miały spotkać się ze sobą w marcowych barażach. Ze względu na zawieszenie Rosjan Polacy otrzymali walkower.

Sparingi Rosji

W 2022 roku reprezentacja Rosji rozegrała 3 mecze towarzyskie. We wrześniu pokonała Kirgistan 2:1. Z kolei w listopadzie Rosjanie odnotowali dwa remisu 0:0 w meczach z Tadżykistanem i Uzbekistanem.

Kolejne mecze

Wkrótce reprezentacja Rosji będzie chciała rozegrać kolejne mecze towarzyskie. W marcu Rosja ma zmierzyć się w Teheranie z Iranem, co miał potwierdzić Mehdi Taj, prezes irańskiej federacji piłkarskiej. Kolejnym zespołem, który jest chętny zmierzyć się z reprezentacją Rosji jest Irak. Spotkanie to nie zostało jednak jeszcze potwierdzone.


źródło: sport.tvp.pl, Persian Soccer

Michał Budzich