Reprezentacja Polski upamiętni zmarłego żołnierza. Cezary Kulesza ujawnił szczegóły

Polscy piłkarze i kibice oddadzą hołd tragicznie zmarłemu rodakowi. O szczegółach poinformował Cezary Kulesza. Prezes podjął tę decyzję w celu upamiętnienia tragicznie zmarłego żołnierza.
Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo napięta. Ostatnimi czasy doszło do ogromnej tragedii. Pod koniec maja ranny został tam polski żołnierz, który starał się powstrzymać nielegalnie przekraczających granicę migrantów. Polak został raniony nożem. Po kilku dniach pobytu w szpitalu Mateusz niestety zmarł. Informacja o jego śmierci trafiła do opinii publicznej dziś, w czwartek.

– Z przykrością informujemy, że 6 czerwca w godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Bliskim zmarłego żołnierza zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna, będzie kontynuowana w zależności od woli rodziny. Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi. Spoczywaj w pokoju – przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Informacja o śmierci Mateusza wstrząsnęła całym krajem. Chęć oddania hołdu wyraził Cezary Kulesza. Prezes PZPN poinformował, iż przed piątkowym meczem towarzyskim z Ukrainą na Stadionie Narodowym będzie miała miejsce minuta ciszy. Wszystko to w celu uczczenia pamięci żołnierza 1. Brygady Pancernej.

– Jutrzejszy mecz z Ukrainą zostanie poprzedzony minutą ciszy dla uczczenia pamięci żołnierza 1 Brygady Pancernej, który zmarł w szpitalu wskutek ugodzenia nożem w trakcie służby na granicy z Białorusią. Składam wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego. Cześć jego pamięci – napisał Cezary Kulesza.
Decyzja Cezarego Kuleszy spotkała się z dużą aprobatą u polskich kibiców piłki nożnej. Na Twitterze możemy przeczytać: „Dziś bez szydery. Dobra decyzja Prezes”, „Brawo za ten gest Prezesie. Słuszna decyzja”.

Michał Budzich

Dodaj komentarz