Raków znalazł następcę Papszuna? Właściciel rozmawiał z nim już wiosną

Przegląd Sportowy przedstawił nowe informacje ws. stanowiska trenera w Rakowie Częstochowa. Według wspomnianego źródła właściciel RKS-u miał już rozmawiać z potencjalnym następcą Marka Papszuna. Mowa o Aleksieju Szpilewskim.

Co z przyszłością Marka Papszuna?

Wciąż nie wiadomo jak potoczy się przyszłość Marka Papszuna. Legia zabiega o podpis trenera Rakowa, jednak on wciąż pracuje w Częstochowie, a jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Sprawa jest skomplikowana, a Papszun jest w środku tego wszystkiego. W niedzielnej emisji programu „Liga+ Extra” przedstawił swoje zdanie na temat przyszłości.

– Jako trener mam wiele do powiedzenia, ale nie w momencie ważnego kontraktu z klubem. Na dziś jestem umówiony z Michałem Świerczewskim, że dam mu do końca roku odpowiedź ws. swojej przyszłości. Mam propozycję przedłużenia umowy z Rakowem i klub jest zdeterminowany do dalszej współpracy. Wierzę, że oba duże polskie zespoły będą ze sobą współpracowały – powiedział Marek Papszun.

Szpilewski za Papszuna

Według Przeglądu Sportowego Michał Świerczewski od jakiegoś czasu szukał potencjalnych następców Marka Papszuna. Wspomniane źródło informuje, iż właściciel Rakowa Częstochowa spotkał się wiosną z Aleksiejem Szpilewskim.

– W Rakowie od jakiegoś czasu przygotowywali się na możliwe odejście trenera Marka Papszuna. Z tego powodu właściciel Rakowa Michał Świerczewski spotkał się wiosną z Aleksiejem Szpilewskim – czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Źródło dodało, że Białorusin był na trybunach podczas spotkania Rakowa ze Śląskiem. Wiele wskazuje na to, że sprawa trenera częstochowian powinna się wyjaśnić do końca roku.

Źródło: Sport.pl, Przegląd Sportowy