Raków zarobił na grze w Europie grube miliony. A może być jeszcze lepiej!

Raków Częstochowa nie zdołał zakwalifikować się do Ligi Mistrzów i tym samym na jesieni zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Do tej pory Medaliki zarobiły kilka milionów euro, a suma ta może jeszcze silnie wzrosnąć.

W tym sezonie Raków Częstochowa rozpoczął grę na arenie międzynarodowej od I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Medaliki pokonały na początek Florę Tallin. W kolejnych rundach Raków pokonał Karabach Agdam i Aris Limassol. W ostatniej, czwartej rundzie eliminacji Champions League mistrz Polski niestety poległ w starciu z duńską FC Kopenhagą.

Na jesieni Raków Częstochowa zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Podczas dzisiejszego losowania mistrz Polski poznał swoich rywali. W grupie „D” Raków zmierzy się z Atalantą Bergamo, Sportingiem Lizbona i Sturmem Graz.

Do tej pory Raków zainkasował na grze w Europie blisko 10 milionów euro, co wyliczył Jan Sikorski. Na tę kwotę składa się gra w eliminacjach LM (400 tys. euro), odpadnięcie w IV rundzie eliminacji LM (5 mln euro), awans do fazy grupowej LE (3,63 mln euro) oraz ranking 10-letni (132 tys. euro).

Przed Rakowem jeszcze co najmniej 6 meczów w europejskich pucharach w tym sezonie. Klub z Częstochowy stanie przed szansą na zwiększenie swojego dorobku finansowego. Za samo zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy Raków może zarobić 630 tys. euro. Z kolei premia za remis wynosi

Michał Budzich