Radosław Majecki bohaterem francuskich mediów. Polak z kolejnym kapitalnym występem!

Radosław Majecki na stałe zagościł w pierwszym składzie AS Monaco i nie zapowiada się, aby miał je oddać. Polski bramkarz zaliczył kolejny świetny występ w ekipie z Księstwa i znalazł się na ustach całej Francji. Media wprost rozpływają się nad jego grą. 
Jeszcze kilka tygodni temu Majecki mógł jedynie marzyć o regularnej grze w Monaco. Od kiedy w 2020 roku trafił do Ligue 1 z Legii Warszawa, głównie siedział na ławce rezerwowych. Przebywał także na wypożyczeniach. Nie było jednak mowy o wskoczeniu na stałe między słupki pierwszej drużyny i wygryzieniu Philippa Kohna.

Bohater

Wszystko zaczęło się zmieniać pod koniec lutego, kiedy Majecki wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Lens. Od tamtej pory nie oddał miejsca w składzie i posadził Kohna na ławce. W niedzielę 24-latek zachował trzecie czyste konto w tym sezonie ligi francuskiej, nie wpuszczając gola w meczu z Rennes (1-0).

Francuskie media zachwyciły się występem Polaka. Majecki dostał jedne z najwyższych not w swojej drużynie, a dziennikarze podkreślają jego wielki wkład w zwycięstwo Monaco. Udzielają się również kibice.

– Bramkarz Monako po raz kolejny spisał się na najwyższym poziomie. Z siedmioma obronami był jednym z głównych architektów sukcesu Monaco. Zatrzymał wszystkich napastników z Rennes, chociaż nie skąpili swoich prób – pisze portal lefigaro.fr, który przyznał bramkarzowi notę „8,8”. 
– Ściana. Po prostu droga nieprzejezdna. Bramkarz AS Monaco zniesmaczył wszystkich zawodników Rennes, a w najważniejszych momentach spisywał się świetnie” – dodaje maxifoot.fr, według którego Majecki najlepszym zawodnikiem całego meczu. 24-latek otrzymał notę 8,5. „Myślę, że wielu zgodzi się ze mną, że bohaterem meczu z Rennes był Majecki – pisał z kolei jeden z kibiców.

Dodaj komentarz