PZPN reaguje na wywiad Roberta Lewandowskiego. „Na pewno spotkamy się”

Polski Związek Piłki Nożnej ustosunkował się do ostatniego wywiadu udzielonego przez Roberta Lewandowskiego. – Kapitan drużyny narodowej ma pełne prawo do udzielania wywiadów – przekazał Dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN, Tomasz Kozłowski.

W sobotę ukazał się głośny wywiad z Robertem Lewandowskim. Rozmowa kapitana reprezentacji Polski z Mateuszem Święcickim ukazała się na antenie „Meczyków” oraz „Eleven Sport”. W wywiadzie poruszono wiele kwestii związanych z reprezentacją Polski, PZPN i ogólnie z polską piłką. Poszczególne wypowiedzi Lewandowskiego szybko rozprzestrzeniły się po polskich mediach, wywołując niemałe poruszenie.

Do wspomnianego wywiadu Roberta Lewandowskiego odwołał się Dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN, Tomasz Kozłowski. Udzielił on krótkiej wypowiedzi portalowi „WP Sportowe Fakty”. Stwierdził, że Lewandowski, jako kapitan reprezentacji, ma pełne prawo do udzielania tego typu wywiadów.

– Wywiad oglądałem. To była ciekawa rozmowa. Kapitan drużyny narodowej ma pełne prawo do udzielania wywiadów, opowiadania o swoich odczuciach i uwagach. Nie będę tego oceniał, ani komentował – powiedział Tomasz Kozłowski.

Wywiad Roberta Lewandowskiego krótko skomentował również rzecznik prasowy PZPN, Jakub Kwiatkowski, na łamach „TVP Sport”. Potwierdził on słowa Kozłowskiego odnośnie tego, że Robert ma pełne prawo do udzielania wywiadów.

Robert jest kapitanem reprezentacji Polski. To wielki piłkarz, który ma prawo do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami za pośrednictwem wywiadów, kiedy ma na to ochotę. Na pewno spotkamy się, bo przyjedzie na zgrupowanie. To całkowicie normalne – skomentował Jakub Kwiatkowski.


źródło: wp sportowe fakty, sport.tvp.pl

Michał Budzich