PZPN reaguje na stan zdrowia Jana Furtoka. Cezary Kulesza zaoferował pomoc

Cezary Kulesza zareagował na reportaż Mateusza Skwierawskiego z WP Sportowych Faktów o Janie Furtoku, który ciężko choruje. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapewnił, że były reprezentant otrzyma odpowiednią pomoc.

Ciężka choroba reprezentanta

37-krotny reprezentant Polski, Jan Furtok jest ciężko chory na alzheimera. Chorobę zdiagnozowano w 2015 roku. Alzheimer powoduje, że 59-latek traci wspomnienia, a w szczególności zapomina, co robił w ostatnich godzinach. Mateusz Skwierawski z portalu WP Sportowe Fakty napisał reportaż o obecnym stanie zdrowia byłego reprezentanta Polski.

– W tej chwili choroba postępuje, samego go nigdzie nie puszczę. Nie wiedziałby, gdzie jest. Dwa lata temu było inaczej. Nawet rok temu było lepiej. Chodził jeszcze do spożywczego koło nas, na grzyby. Później zaczęłam zamykać drzwi, klucze od auta też schowałam. Krzyczał wtedy, że umie jeździć, ale lekarz zapytał mnie wprost: chce mieć pani męża na sumieniu? – tłumaczy żona Jana Furtoka.

Wsparcie PZPN

Artykuł przykuł uwagę Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prezes Cezary Kulesza osobiście skontaktował się z żoną byłego reprezentanta i zaoferował wsparcie.

Jan Furtok to legenda GKS-u Katowice. 59-latek reprezentował również barwy Hamburga SV oraz Eintrachtu Frankfurt. W sezonie 1990/91 zdobył 20 bramek w sezonie, jednak nie został królem strzelców Bundesligi. Mimo to Kicker uznał Furtoka za najlepszego napastnika kampanii.

Źródło: WP Sportowe Fakty