PSG szykuje się do powrotu Ligi Mistrzów. Nie dali żadnych szans sparingpartnerowi

PSG po długiej przerwie wróciło na boisko. W niedzielę rozegrali spring z drugoligowym Le Havre, które pokonali aż 9:0.

Ostatnie oficjalne spotkanie PSG rozegrało 11 marca, kiedy to wyeliminowali Borussię Dortmund z Ligi Mistrzów. Później wszystkie możliwe rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Francuzi, w przeciwieństwie do innych krajów, postanowili, że rozgrywek nie dokończą. 

Okazało się to jednak zbyt pochopną decyzją, ponieważ po kilku tygodniach od decyzji stwierdzono, że sezon można było dokończyć, jak to zrobiły inne ligi. Ostatecznie potwierdzono, że Puchar Ligi oraz Puchar Francji zostaną rozegrane pod koniec lipca, a reszta drużyn wróci do grania w przyszłym sezonie.

PSG i Olympique Lyon to wyjątki od zasady, ponieważ w sierpniu zagrają w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Ligue 1 zmierzą się w ćwierćfinale z Atalantą Bergamo, natomiast drużyna z Lyonu ma do rozegrania zaległy rewanż 1/8 finału z Juventusem.

W niedzielny wieczór PSG po raz pierwszy od czterech miesięcy pojawiło się na murawie i to przed pięcioma tysiącami osób, które przyszły na stadion drugoligowego Le Hevre.

Paryżanie potraktowali sparing z drugoligowcem bardzo poważnie, ponieważ mecz rozpoczęli naprawdę mocnym składem. Nie ma się co dziwić, że już po pierwszej połowie na tablicy wyników było 5:0 dla gości. Drugą część spotkania Thomas Tuchel przeznaczył dla rezerwowych. Jedynym piłkarzem, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych był… Marcin Bułka.

Kacper Polaczyk