Przyszłość Piotra Zielińskiego wyjaśniona? Prezydent Lazio uchylił rąbka tajemnicy

Prezydent Lazio uchylił rąbka tajemnicy odnośnie przyszłości Piotra Zielińskiego. Według jego informacji polski piłkarz ma pozostać w SSC Napoli.

Piotr Zieliński jest piłkarzem SSC Napoli od 2016 roku. Wówczas Neapolitańczycy zapłacili za niego 16 milionów euro. Obecny kontrakt Zielińskiego obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

W ostatnich tygodniach trwały dyskusje odnośnie przyszłości Piotra Zielińskiego. Wiele mówiło się o zainteresowaniu ze strony Lazio, którego trenerem jest Maurizio Sarii. Włoski trener w przeszłości prowadził już Zielińskiego w barwach Napoli, a teraz chciał ponownie nawiązać z nim współpracę. Poza Lazio w mediach pojawiła się również informacja o możliwej ofercie dla 29-latka z Arabii Saudyjskiej.

Przyszłość Piotra Zielińskiego się nieco rozjaśniła po ostatniej wypowiedzi prezydenta Lazio. Claudio Lotito wyznał, że Zieliński przedłużył już kontrakt z Napoli. Polak miał zaakceptować niższy kontrakt w Neapolu od tego, co mu proponowano w Rzymie. Pozostaje zatem czekać na oficjalne potwierdzenie.

– Wybrał pozostanie w Napoli, przedłużając umowę na gorszych warunkach, niż te, które mu oferowaliśmy – przekazał prezydent Lazio.

Michał Budzich