Przemysław Frankowski podjął decyzję. Podpisał kontrakt do 2028 roku

Przemysław Frankowski pozostaje w RC Lens. Reprezentant Polski podpisał nowy kontrakt do 2028 roku.

RC Lens sięgnęło pod Przemysława Frankowskiego w sierpniu 2021 roku. Reprezentant Polski przeniósł się do Francji ze Stanów Zjednoczonych. Jego poprzednim klubem było Chicago Fire. Francuzi zapłacili Amerykanom za transfer 2,3 miliona euro.

Od samego początku Przemysław Frankowski stał się podstawową postacią RC Lens. Ostatni sezon był jednak wybitny w jego wykonaniu. Zespół Polaka został wicemistrzem Francji. Sam Frankowski był jednym z najlepszych piłkarze w Ligue 1. Według „L’Equipe” 28-latek był drugim najlepszym piłkarzem ligi wg średnich not meczowych zaraz po Leo Messim.

RC Lens nagrodziło Przemysława Frankowskiego nowym kontraktem. Obie strony przedłużyły ze sobą współpracę. Podpisany ostatnio kontrakt jest ważny do 2028 roku.

Przy okazji przedłużenia kontraktu głos zabrał dyrektor RC Lens. Przyznał on, że Polak stał się kluczową postacią dla całej grupy.

– Ten podpis jest nagrodą, ale także oznaką zaufania do elementu, który stał się niezbędny dla równowagi grupy, zarówno na boisku, jak i w szatni – powiedział dyrektor RC Lens.


fot. RC Lens
źródło: RC Lens, Trójkolorowa Piłka

Michał Budzich