Problemy, problemy Górnika Zabrze! Piłkarze nie otrzymują pensji. Rzecznik potwierdza sytuację

Czarne chmury zebrały się wokół Górnika Zabrze. „Przegląd Sportowy” informuje, że piłkarze śląskiego klubu od dwóch miesięcy nie otrzymują pensji. Powodem mają być nieuregulowane kwestie finansowe. 
Górnik wrócił do gry w Ekstraklasie po zimowej przerwie w ostatni weekend. W derbach pokonali Piasta Gliwice na ich stadionie 3-1. Pozostali tym samym na siódmym miejscu w tabeli, notując udany start rundy wiosennej.

Zaległości

Choć na boisku było dobrze, to nieco gorzej dzieje się w strukturach klubu. Jak informuje Jakub Olkiewicz i Adam Heluszka z „Przeglądu Sportowego Onet”, Górnik nie może pochwalić się dobrą sytuacją finansową. Piłkarze z Zabrza od dwóch miesięcy mają nie otrzymywać wynagrodzeń.
Powodem trudnej sytuacji mają być nieuregulowane kwestie finansowe z Gentem i Benevento. Belgowie nie zapłacili ponoć pierwszej transzy za transfer Daisuki Yokoty, zaś Włosi odkładają ostateczną opłatę za Krzysztofa Kubicę. Problemy potwierdził już rzecznik Górnika, Mateusz Antczak.
– Potwierdzamy, że od wczoraj występuje dwumiesięczne opóźnienie w wypłatach dla piłkarzy. Zgodnie z umową, do wczoraj klub z Belgii miał zapłacić nam pierwszą transzę, czyli połowę ustalonej kwoty – oznajmił rzecznik.

 


– Jak tylko dotrą te pieniądze, to będziemy w stanie w bardzo szybkim tempie uregulować zaległości względem zawodników. Celem tego transferu było m.in. zapobiegnięcie kolejnym podobnym sytuacjom – podkreślił.
Czy obecna sytuacja wpłynie na postawę Górnika w kolejnych meczach w Ekstraklasie? Przekonamy się o tym już niebawem. Zabrzanie następne spotkanie zagrają bowiem w poniedziałek z Koroną Kielce, znajdującą się tuż nad strefą spadkową.