Problemy Grosickiego w Anglii. Polak trenuje indywidualnie

Początek nowego sezonu nie jest zbyt udany dla Kamila Grosickiego. Reprezentant Polski nie zagrał choćby minuty w aktualnym sezonie Premier League, co jest pokłosiem urazu, którego nabawił się w meczu z Bośnią. Jak informuje portal sportowefakty.wp.pl, 32-latek obecnie trenuje indywidualnie.

W obecnym sezonie Kamil Grosicki rozegrał zaledwie 55 minut dla WBA, lecz było to spotkanie w ramach EFL CUP z anonimowym Harrogate. Klub Polaka ma za sobą trzy starcia w Premier League, w których Kamil jeszcze nie powąchał murawy. 

Jak już wspomnieliśmy, brak gry wynika z urazu, którego Kamil nabawił się podczas meczu Ligi Narodów z Bośnią i Hercegowiną. Po tym spotkaniu „Grosik” odczuwał ból mięśnia dwugłowego uda, przez co udał się na rezonans w Anglii. W minionym tygodniu nie trenował i do tej pory czuje dyskomfort.

Jak przekazuje serwis sportowefakty.wp.pl, piłkarz rozpoczął zajęcia indywidualne. „Biega, wykonuje ćwiczenia manualne i wzmacnia kontuzjowaną nogę na siłowni”. Do treningów z resztą zespołu Grosicki ma wrócić jeszcze w tym tygodniu.

Kolejny mecz WBA ma zaplanowany na 4 października, kiedy to zmierzy się z Southampton. Polak raczej nie zostanie powołany na to spotkanie, jednak dzień później ma już zjawić się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Ciężko w tej chwili określić jego przydatność na zgrupowaniu z uwagi na brak jakiejkolwiek gry od 16 października. Właśnie wtedy „Grosik” po raz ostatni pojawił się na murawie w oficjalnym meczu.

fot. Twitter/Kamil Grosicki

Michał Budzich