Probierz optymistycznie przed EURO 2024. „Grając tak, jak z Walią, mamy szanse na wyjście z grupy”

Michał Probierz udzielił wywiadu Pawłowi Paczulowi z Weszło. Selekcjoner reprezentacji Polski wypowiedział się na temat poziomu gry Biało-Czerwonych w meczu z Walią.

 

Dobry prognostyk?

Reprezentacja Polski awansowała na EURO 2024. Biało-Czerwoni pokonali w barażach Estonię i Walię. Po marcowym zgrupowaniu selekcjoner kadry udzielił kilku wywiadów. Jednym z nich jest rozmowa z Pawłem Paczulem w Weszło TV.

Michał Probierz w wywiadzie dla wspomnianego źródła opowiedział m.in. o poziomie gry reprezentacji Polski w meczu z Walią. Wielu kibiców i dziennikarzy narzekało na styl Biało-Czerwonych w finałowym spotkaniu baraży.

Były szkoleniowiec Cracovii ma na to jednak inne spojrzenie. Probierz twierdzi, że Polska rozegrała bardzo dobre spotkanie.

 

– Graliśmy bardzo dobre spotkanie. Oddaliśmy dziewięć strzałów – więcej niż Walia. Posiadanie piłki mieliśmy lepsze, a graliśmy na wyjeździe i byliśmy skazywani na porażkę. Uważam, że zagraliśmy bardzo dobrze. Zabrakło nam kropki nad „i”. Dla mnie najważniejsze jest to, że nawet ludzie w Walii przyznawali, że nie widzieli tak agresywnego zespołu, który grał tak wysoko pressingiem. To dla mnie bardzo cenne – powiedział.

Selekcjoner Biało-Czerwonych wypowiedział się również na temat szans Polski w grupie na mistrzostwach. Przypomnijmy, że podopieczni Michała Probierza zagrają z Holandią, Austrią i Francją.

– Uważam, że nawet grając tak, jak z Walią, mamy szanse na wyjście z grupy. Jeżeli poprawimy pewne elementy, to jesteśmy w stanie to zrobić. Wielu ekspertów nas chwali – podsumował.

Źródło: Weszło

Dodaj komentarz