Priorytety ustalone. Pochettino wytypował lidera Paris-Saint Germain

Mauricio Pochettino przed kilkoma dniami objął stery w drużynie PSG i powoli widać tego efekty. Argentyńczyk rozpoczął pracę od wietrzenia szatni i stworzenia swojej „listy życzeń” w kontekście sprowadzenia swoich wymarzonych piłkarzy. Teraz 48-latek wybrał kluczowego piłkarza dla jego koncepcji.

Rewolucja kadrowa w PSG

Były trener m.in. Tottenhamu pracę w Paryżu rozpoczął przede wszystkim od poukładania kadry swojego nowego zespołu. Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że argentyński szkoleniowiec nie widzi przyszłości w drużynie dla takich piłkarzy jak Draxler, czy Herrera. Ponadto nowy szkoleniowiec paryżan stworzył transferową listę życzeń, na której znaleźli się m.in. Dele Alli, czy Christian Eriksen. Więcej o planach transferowych PSG przeczytacie tutaj.

Neymar, czy Mbappe? Pochettino wybrał kluczowego piłkarza

Pochettino, przede wszystkim w ofensywie, nie powinien narzekać na brak gwiazd. 48-latek jednak do tej pory nie miał przyjemności, by oglądać w treningu Neymara, gdyż ten wciąż leczy uraz. Według informacji podawanych przez hiszpańską „Marcę” argentyński trener stawia Neymara nad Mbappe i jeśli miałby wybrać, z którym zawodnikiem wolałby przedłużyć umowę, to postawiłby właśnie na Brazylijczyka.

Przypomnijmy, że kontrakty wspomnianej dwójki kończą się w czerwcu 2022 roku. Nie da się ukryć, że to właśnie Neymar i Mbappe pobierają znaczną część klubowego budżetu, a ich utrzymanie jest niezwykle kosztowne.

Michał Budzich