Prezes Cracovii atakuje sędziów Ekstraklasy! Twierdzi, że pomagają Legii

Kilka miesięcy temu Komisja Dyscyplinarna ukarała Cracovię za aferę korupcyjną sprzed ponad 15 lat. Sprawa nie do końca jeszcze ucichła, a prezes Pasów próbuje zmienić temat i szuka nowego kozła ofiarnego.

Cracovia ukarana za korupcję

Milion złotych grzywny i minus 5 punktów w sezonie 2020/2021 – taką karę otrzymała Cracovia za korupcję w latach 2003-2004. Klub dobrowolnie poddał się karze, choć niektórzy domagali się degradacji Pasów. Taka kara nie była jednak możliwa, ponieważ PZPN usunął ją z taryfikatora w 2008 roku. Natomiast sędzia piłkarski zamieszany w ustawianie spotkań został skazany na prawie 3 lata więzienia.

„Jeśli nadal będziemy mieli takie sędziowanie, jak w meczu z Legią…”

Janusz Filipiak, prezes zarządu sportowej spółki akcyjnej MKS Cracovia, udzielił wywiadu dla Onetu. Pan profesor chyba zapomniał, że za Pasami nadal ciągnie się widmo nie tak dawnej korupcji albo nieumiejętnie próbował zmienić „bohatera”. W każdym bądź razie prezes Filipiak oskarżył Legię o ustawianie spotkań.

Jeśli nadal będziemy mieli takie sędziowanie, jak w meczu z Legią, to ciężko będzie zdobyć mistrzostwo Polski. Wszyscy stwierdzili, że należał nam się karny, tylko nie sędzia. Jestem bardzo bezpośredni, ale to głos nie tylko mój, ale wielu osób ze środowiska.

Gdyby nie było VAR-u, można by to uznać za błąd. Ale na powtórce było widać zagranie ręką. Skoro nawet pan Przesmycki, szef sędziów, mówi, że karny się należał, to trudno mówić o błędzie. Po co w takim razie jest VAR? No na litość boską! Nie twierdzę, że to było ukartowane, ale jednak mamy czasem do czynienia z grzecznościowym sędziowaniem.

Twierdzi Pan, że Legia jest uprzywilejowana, jeśli chodzi o sędziowanie? – zapytał dziennikarz

Ależ przecież wszyscy to mówią! Nie trzeba powtarzać tego po raz kolejny – odpowiedział mu Filipiak

Mateusz Miga, jeden z dziennikarzy TVP Sport, wygrzebał z czeluści cytat, w którym Janusz Filipiak otwarcie przyznał, że w 2003 roku miał całkowitą władzę w Cracovii. Przypomnijmy, że Pasy w sezonie 2003/2004 próbowały ustawić prawie 20 spotkań! Do tego prezes Cracovii w 2005 roku przyznał, że dwa szybkie awanse były jednym z najłatwiejszych sukcesów jego życiu (cytat za Piłka Nożna).

Trzeba przyznać, że profesor Filipiak ma tupet. Najpierw sam maczał palce w dość nieuczciwym procesie awansu Cracovii, który uszedł mu na sucho, a kilkanaście lat później oskarża Legię o podobne zagrania. Chyba komuś przydałaby się lekcja pokory.

Kacper Polaczyk