„Pozostaje tylko pytanie, kto kogo będzie lał”. Jan Urban w dobrym nastroju przed meczem z Legią

Górnik Zabrze w najbliższy poniedziałek zagra u siebie z Legią Warszawa w ramach 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Szkoleniowiec gospodarzy zabrał głos w sprawie tego spotkania na konferencji prasowej.

 

Lany Poniedziałek

Górnik Zabrze w 2024 roku notuje bardzo dobre występy. Podopieczni Jana Urbana tracą zaledwie dwa punkty do najbliższego rywala. Po poniedziałkowym spotkaniu drużyny mogą zamienić się miejscami w tabeli.

Postawa w nowym roku pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Klub ze Stolicy najprawdopodobniej wypisał się z walki o mistrzostwo i odpadł z europejskich pucharów po blamażu z Molde. Według szkoleniowca ekipy z Zabrza gra Legii Warszawa pod wodzą Kosty Runjaicia nie ma największego znaczenia.

 

– Wiosenna tabela może być naszą przewagą? Wiem o takich liczbach, ale w ogóle nie przywiązuję do nich wagi. Zwracam uwagę na to, by zespół był w jak najlepszej formie, a jeśli wygląda dobrze i statystyki za tym idą, to jest to normalna rzecz. Nie interesuje mnie za bardzo, jak wygląda Legia za Kosty Runjaicia. To nie moja sprawa. Gramy ze stołeczną drużyną, którą chcemy ograć. Po najbliższym meczu będę jej życzył jak najlepiej – powiedział Jan Urban.

Jan Urban podczas konferencji prasowej nawiązał również do terminu związanego z tym spotkaniem. Górnik Zabrze zmierzy się z Legią Warszawa w Lany Poniedziałek. Trener gospodarzy humorystycznie odpowiedział na pytanie dotyczące tej daty.

– Czy będzie to Lany Poniedziałek? Pozostaje tylko pytanie, kto kogo będzie lał. Wydaje mi się, że wszyscy zadowolimy się dobrym spotkaniem, a ja zwycięstwem – dodał szkoleniowiec Górnika Zabrze.

Źródło: Górnik Zabrze

Dodaj komentarz