Poznaliśmy komplet sparingpartnerów Reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy!

Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził listę sparingpartnerów drużyny narodowej przed EURO 2020(1). Zespół Paulo Sousy przed wyjazdem na turniej zmierzy się z reprezentacją Rosji oraz Islandii.

Reprezentacja Polski rozpoczyna pracę z nowym trenerem!

Paulo Sousa rozpocznie pracę z Reprezentacją Polski od marcowych starć z Węgrami, Andorą oraz Anglią. Wszystkie trzy starcia zostaną rozegrane w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Katarze.

Plan zgrupowania przed EURO

Następnie naszą reprezentację czekają nieco ponad 2 miesiące przerwy od oficjalnych meczów. Pod koniec maja Biało-Czerwoni rozpoczną zgrupowanie przed Mistrzostwami Europy. Nieodłącznym elementem obozu przygotowawczego przed imprezą międzynarodową są mecze towarzyskie. PZPN w piątek oficjalnie potwierdził pełną listę sparingpartnerów Reprezentacji Polski.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Lewandowski i spółką przed wyjazdem na EURO zmierzą się z Rosją oraz Islandią. Z zespołem Stanisława Czerczesowa zmierzymy się 1 czerwca o 20:45, a miejsce tego wydarzenia nie jest jeszcze znane. Kilka dni później do kraju znad Wisły przylecą Islandczycy, którzy stawią czoła Polakom 8 czerwca o 18:00 na stadionie w Poznaniu.

Rywale Polaków na EURO

Przeciwnikami Reprezentacja Polski w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2020(1) będą: Słowacja (14.06.2021, godz.  18:00,Dublin), Hiszpania (19.06.2021, godz. 21:00, Bilbao) oraz Szwecja (23.06.2021, godz. 18:00, Dublin). Turniej rozpoczyna się 11 czerwca.

źródło: PZPN

Michał Budzich