Pożegnalny mecz Grzegorza Krychowiaka w reprezentacji? PZPN rozmawia z piłkarzem

Niewykluczone, że Grzegorz Krychowiak rozegra jeszcze jeden mecz w reprezentacji Polski. Jak przekazał portal „sport.pl”, w tej sprawie PZPN rozmawiał już z piłkarzem. Sprawa pozostaje otwarta.

Grzegorz Krychowiak zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski w 2008 roku. Po raz ostatni widzieliśmy go w narodowych barwach we wrześniu tego roku. Przez ten czas 33-latek uzbierał w sumie 100 występów w trykocie z orzełkiem na piersi. Z reprezentacją zagrał dwukrotnie na Mistrzostwach Europy i dwukrotnie na Mistrzostwach Świata.

Setny występ Grzegorza Krychowiaka w narodowych barwach był jednocześnie jego ostatnim. Meczem przeciwko Albanii 10 września 2023 roku Krychowiak zakończył swoją reprezentacyjną karierę. Kilka dni po tym spotkaniu piłkarz oficjalne przekazał, że jego reprezentacyjna kariera dobiegła końca.

Wciąż istnieje jeszcze jednak szansa, że PZPN zorganizuje oficjalne pożegnanie Grzegorza Krychowiaka. Takie, jakie wcześniej otrzymywali m.in. Błaszczykowski, Fabiański, Boruc, czy Piszczek. Sprawa pożegnania Krychowiaka wciąż pozostaje otwarta, co przekazał Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN. Bardzo możliwe, że pożegnanie Krychowiaka nastąpiłoby podczas towarzyskiego meczu z Łotwą w listopadzie. Możliwe, że „Krycha” wziąłby czynny udział w meczu.

– Rozmawialiśmy o tym, ale sprawa wciąż jest otwarta. Dużo zależy od klubowych aktywności Grzegorza, ale mogę zapewnić, że godnie go pożegnamy – przekazał Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN.


źródło: sport.pl

Michał Budzich