Potrzebował zaledwie 23 sekund do zdobycia bramki w debiucie dla Barçy. Ogromna radość jego rodziców [WIDEO]

Marc Guiu zdobył swoją debiutancką bramkę w barwach FC Barcelony. Potrzebował na to zaledwie 23 sekund. Swojej radości nie kryła rodzina 17-latka, która wspierała go z trybun.

W niedzielny wieczór FC Barcelona podejmowała u siebie Athletic Bilbao. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Blaugrany 1:0. Bohaterem Barçy został 17-letni Marc Guiu. Wychowanek La Masii zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Wczorajsze spotkanie było debiutem Marca Guiu w pierwszej drużynie FC Barcelony. 17-latek pojawił się na boisku w 79. minucie meczu. Swoją debiutancką bramkę zdobył po zaledwie 23 sekundach gry. Żaden zawodnik FC Barcelony w historii nie zdobył szybciej swojej debiutanckiej bramki.

Na meczu obecna była rodzina Marca Guiu. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać reakcje najbliższych członków rodziny piłkarza na jego bramkę. Nie kryli oni swojej radości.

W swoje osiągnięcie nawet po meczu nie mógł jeszcze uwierzyć sam Marc Guiu. W pomeczowym wywiadzie przyznał, że na tę chwilę pracował całe życie.

– Nie mogę w to uwierzyć, brak mi tchu. Cieszę się tą chwilą. Całe życie pracowałem na tę szansę i wyszło idealnie – przyznał 17-letni Marc Guiu.

Michał Budzich