„Polski Messi” opuszcza Liverpool. Nieoczywisty wybór młodego Polaka

Po trzech latach spędzonych w akademii Liverpoolu Mateusz Musiałowski zmieni klub. Pomimo zainteresowania klubów Ekstraklasy 19-latek miał wybrać propozycję z Austrii, informuje Jakub Seweryn.

Mateusz Musiałowski trafił do akademii Liverpoolu w 2020 roku. Przez kolejne miesiące co jakiś czas w mediach pojawiały się nagrania ze znakomitymi akcjami młodego Polaka, który imponował przede wszystkim dryblingiem. W Anglii został nawet okrzykniętymi „Polskim Messim”.

Pomimo imponujących występów w drużynach młodzieżowych Musiałowski nie zdołał przebić się do pierwszej drużyny. W październiku skończy 20 lat, więc jest to najwyższa pora, by zaczął grać w piłce seniorskiej. Nie wydaje się, by Musiałowski nagle przebił się do pierwszego składu Liverpoolu. W mediach zaczęły pojawiać się plotki o możliwym transferze młodego Polaka. W tym kontekście wymieniano kilka klubów z Ekstraklasy. Ostatecznie wybór ma paść na relatywnie nieoczywisty kierunek.

Jak informuje Jakub Seweryn, nowym klubem Mateusza Musiałowskiego ma zostać TSV Hartberg! Jest to zespół występujący w austriackiej ekstraklasie. Do realizacji przenosin Polaka zostało rozwiązanie kwestii kontraktu Musiałowskiego.

Michał Budzich