Polska ucieka rywalom w rankingu UEFA. Wygrana Rakowa była niezwykle cenna

Zwycięstwo Rakowa ze Sturmem (1-0) przełożyło się na kolejną poprawę współczynnika polskich klubów w rankingu UEFA. Nasz kraj utrzymuje pozycję, zostawiając za sobą niżej notowanych rywali. 
Raków Częstochowa wygrał w czwartek swój pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Europy. „Medaliki” wygrały 1-0 ze Sturmem Graz po golu w samej końcówce. Dzięki zwycięstwu podopieczni Dawida Szwargi zachowują szanse na grę wiosną w europejskich pucharach.

Gonimy konkurencję

Wygrana przełożyła się również na kolejne punkty w rankingu UEFA. Mimo porażki Legii z Aston Villą (1-2), Polska zyskała 0,5 pkt, co pozwoliło zniwelować stratę do Grecji do 2,1 pkt. Swój mecz wygrał wczoraj tylko PAOK, natomiast AEK, Olympiakos i Panathinaikos zanotowali porażki, co przełożyło się na 04, pkt dla Greków.
Na kark dyszy nam jednak nadal Chorwacja, która traci zaledwie 1,1 pkt. Powiększyliśmy z kolei przewagę nad Cyprem i Szwecją, dzięki remisowi Arisu z Rangersami i porażki Hacken z Bayerem Leverkusen.

Zachowaliśmy tym samym 20. miejsce w rankingu. Warto zaznaczyć, że na koniec poprzedniego sezonu zajmowaliśmy 24. lokatę.