Polska bokserka zawodowa chce rozwiązania piłkarskiej reprezentacji. „Tragiczny twór”

Na odważne stwierdzenie zdobyła się zawodowa bokserka, Ewa Piątkowska. Jej zdaniem piłkarska reprezentacja Polski powinna zostać rozwiązana. – To jest jakiś tragiczny twór – powiedziała Ewa Piątkowska.

Ewa Piątkowska jest zawodową bokserką. Rekord 38-latki w jej koronnej dyscyplinie to 16 zwycięstw i 1 porażka. Posiadała Mistrzostwo Świata w federacjach WBC, EBU i WBC Silver. W 2022 roku zadebiutowała także we freak fightach. Na gali Prime 4 pokonała Annę Andrzejewską w formule MMA.

Po ostatnim meczu reprezentacji Polski z Czechami na Biało-Czerwonych spadła ogromna fala krytyki. Negatywne komentarze płynęły nie tylko od osób ze środowiska piłkarskiego, ale również spoza. Swoje „trzy grosze” dorzuciła wspomniana Ewa Piątkowska. Na antenie „TVP Sport” bez ogródek wypowiedziała się na temat piłkarskiej reprezentacji Polski. Jej zdaniem reprezentacja powinna zostać rozwiązana.

– Uważam, że reprezentacja Polski w piłce nożnej to jest jakiś tragiczny twór, który powinien zostać rozwiązany – stwierdziła Ewa Piątkowska.

– Występy tej kadry są tragiczne, tym bardziej, że tak: jest to sport narodowy u nas. Dwa – są pompowane ogromne pieniądze w piłkę nożną. Trzy – praktycznie każdy młody chłopak zaczyna swoją przygodę w sporcie od piłki. I cztery – ci piłkarze reprezentacji w swoich klubach grają dobrze – wyliczyła bokserka.

– W dobrych, zagranicznych klubach potrafią grać, a jak założą koszulkę z orzełkiem, to nagle zapominają. Przede wszystkim tracą umiejętności, ambicję, chęci do gry, chodzą po tym boisku, jakby tam byli za karę – dodała.

– Podziwiam ludzi, którzy jeżdżą za tą kadrą na mecze wyjazdowe. Ci ludzie muszą mieć takie pokłady optymizmu i wiary w człowieka, że im po prostu zazdroszczę – zakończyła Ewa Piątkowska.

Michał Budzich