Polscy sędziowie wyróżnieni. Poprowadzą mecze zagranicznej ligi

Polscy sędziowie zostali zauważeni za granicą. Damian Sylwestrzak i jego asystenci zostali zaproszeni do poprowadzenia meczów ligi japońskiej.
Japoński Związek Piłki Nożnej wyróżnił trzech polskich sędziów. Arbiter główny, Damian Sylwestrzak, i sędziowie asystenci, Marek Arys oraz Bartosz Heinig zostali zaproszeni przez Japończyków do prowadzenia meczów ligi japońskiej.
Polska trójka sędziów uda się do Japonii w maju. Ich pobyt tam potrwa blisko miesiąc. Od 22 maja do 17 czerwca poprowadzą w sumie 5 meczów ligi japońskiej. – Cieszymy się z zaproszenia naszych arbitrów do Japonii. To bardzo dobra informacja dla całego środowiska sędziowskiego w naszym kraju. Po raz kolejny otrzymaliśmy dowód, że polscy rozjemcy są cenieni na świecie i cieszą się dużym zaufaniem – skomentował Tomasz Mikulski, Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN.
Damian Sylwestrzak ma już doświadczenie w prowadzeniu meczów poza granicami naszego kraju. 31-latek prowadził mecze kwalifikacyjne do europejskich pucharów. Dwukrotnie prowadził nawet mecze fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Prowadził także jeden oficjalny mecz międzypaństwowy w kwalifikacjach do EURO 2024 między Liechtensteinem a Bośnią i Hercegowiną.
Michał Budzich